YESANTEK ARAŞTIRMA

İleri Eğitim Teknolojileri

Turkish Icon Türkçe English Icon English
HAKKIMIZDAYesantek Araştırma, ülkemize ileri eğitim teknolojilerini getiren, konusunda öncü bir firmadır. Türkiye’de ilk dijital planetaryumu eğitim dünyasına kazandırmış, binlerce öğrenci ve yetişkinin bu deneyimden yararlanmasını sağlamıştır.

2003 Yılında Bilkent Üniversitesi Cyberpark bölgesinde başladığı Ar-Ge çalışmalarını on yılda tamamlamış; uzaya ve bilime ilgiyi, merakı artıran, eğitim- öğretim müfredatıyla örtüşen, eğlenerek öğreten planetaryumların Türkiye’nin birçok bölgesine kurulumunu sağlamıştır.

Ankara’da faaliyet gösteren firmamız, “Mobil Planetaryum” ile kolejlere, okullara, kurumlara, belediyelere hizmet götürmüş; sırasıyla Atlantis AVM ve Taurus AVM’de kurduğu “Sabit Planetaryumlar” ile birçok okul ve kreşten gelen izleyicileri kabul etmiştir.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde olan “Bilim Küresi” ve Türkiye’de ilk uygulanan “Görüntü Tüneli” Yesantek tarafından MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarih Müzesine kurulmuştur.

Halen yukarıdaki ürünlerin satış ve kurulumunu yapmaya, eğitime katkı sağlayacak yeni ürün ve yazılımları sunmaya devam ediyoruz. Planetaryum hizmetini “Mobil Planetaryum” ile veriyoruz.