YESANTEK ARAŞTIRMA

İleri Eğitim Teknolojileri

Turkish Icon Türkçe English Icon English
HAKKIMIZDAYesantek Araştırma, ülkemize ileri eğitim teknolojilerini getiren, konusunda öncü bir firmadır. Türkiye’de ilk dijital planetaryumu eğitim dünyasına kazandırmış, binlerce öğrenci ve yetişkinin bu deneyimden yararlanmasını sağlamıştır.

2003 Yılında Bilkent Üniversitesi Cyberpark bölgesinde başladığı Ar-Ge çalışmalarını on yılda tamamlamış; uzaya ve bilime ilgiyi, merakı artıran, eğitim- öğretim müfredatıyla örtüşen, eğlenerek öğreten planetaryumların Türkiye’nin birçok bölgesine kurulumunu sağlamıştır.

Dünyanın gelişmiş ülkelerinde kullanılan “Bilim Küresi” ve “Bilim Tüneli” Yesantek tarafından Türkiye'de ilk kez MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarih Müzesine kurulmuştur.

Yeni Planetaryum, Bilim Küresi, Bilim Tüneli kurulum hizmetlerinde güvenilir ve doğru adresiz. Odaklandığımız bu alanda yaklaşık 20 yıl içinde en fazla referansa sahip şirketiz. Ayrıca Planetaryum İçin Simülasyon ve Filmler konusunda üretim ve satış hizmeti vermeye devam ediyoruz. Eğitime katkı sağlayacak yeni nesil eğitim teknoloji ve yazılımları konusunda çabalarımız devam etmektedir.