YESANTEK ARAŞTIRMA

İleri Eğitim Teknolojileri

Turkish Icon Türkçe English Icon English
bilimkuresi1

Bilim Küresi ( Science on Sphere ya da kısaca SOS), Amerika Birleşik Devletleri, Okyanus ve Atmosferleri İzleme Dairesi (NOAA) tarafından geliştirilmiş patentli özel bir sistemdir.

NOAA, okyanus ve atmosfere koymuş olduğu sensörler sayesinde dünyadaki depremler, tsunami, iklim hareketleri, yağışlar, kuraklık, iklim değişiklikleri, okyanustaki ve atmosferdeki hareketlere ait eşanlı olarak veri setleri elde etmekte ve bu veri setlerini dünyadaki Science on Sphere merkezlerine iletmektedir. Böylece bu veriler küre üzerinde eşanlı (Real Time) olarak izleyicilere etkili biçimde 3 boyutlu olarak gösterilmektedir.

Dünyamızı yakından tanımak ve izlemek için kullanılabilecek ileri eğitim teknolojisidir. Dünyada 100 civarında kurulan Bilim küresi (SOS) , bilim merkezleri , deprem enstitüleri ve meteoroloji merkezleri tarafından kullanılmaktadır.

Yesantek Araştırma, Science On a Sphere® Türkiye tek temsilcisidir. Türkiye'de Yesantek Araştırma tarafından 2 Adet SOS kurulumu yapılmıştır. (MTA Tabiat Tarihi Müzesi ve Taurus AVM Atlas Planetaryum)

Kurumunuza Science On a Sphere® kurarak dünyanın en prestijli bilim ağında yer almak için lütfen bizimle bağlantıya geçiniz.

SOS düz ekran (SOS Explorer) sınırlı sürümünü okulunuzda ücretsiz kullanabilirsiniz.

SOS Explorer ile ilgili videoyu izlemek için buraya tıklayınız.

Okulunuz için SOS Explorer ücretsiz versiyonu indirmek için buraya tıklayınız.

SOS Explorer'ın tüm fonksiyonlarını kullanabileceğiniz ücretli tam sürümü için de bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

bilimkuresi2 Başa dön